Du använder Internet Explorer, en webbläsare som slutade utvecklas 6 november 2013, för över 10 år sedan. Den 31 januari 2020 upphörde även alla säkerhetsuppdateringar vilket innebär att webbläsaren, förutom funktionella och utseendemässiga brister även kan utgöra en säkerhetsrisk. Du rekommenderas starkt att uppgradera till en modernare webbläsare, t ex Google Chrome, Mozilla Firefox eller Microsoft Edge. Tala med din systemadministratör.
Visa inte detta meddelande igen
0

Kontakt

Välkommen att kontakta oss på Innovation Skåne. För allmänna frågor nås vi via info@innovationskane.com eller 046 286 8750. Du kan också kontakta någon av våra medarbetare direkt, du hittar kontaktuppgifterna nedan.

Här finns vi

MEDICON VILLAGE
Huvudkontor
Scheeletorget 1,
223 81 Lund
MINC
Anckargripsgatan 3,
211 19 Malmö

Medarbetare

Björn Lagnevik
Tf. Verksamhetsområdeschef Hälsa
bjorn.lagnevik@innovationskane.com
0705 721 979
Profil på LinkedIn
Therése Olofsson
Tf. Verksamhetsområdeschef Mobilitet och AI
therese.olofsson@innovationskane.com
0738 512 954
Profil på LinkedIn
Lars Edström
Lotta Holmqvist
Tf. HR chef
lotta.holmqvist@innovationskane.com
0703 941 914
Aldo Vermiglio
Innovationsledare, Healthtech
aldo.vermiglio@innovationskane.com
0723 010 863
Profil på LinkedIn
Anna Johansson
Innovationsledare, Administration
anna.johansson@innovationskane.com
0721 936 305
Anna Wilkens
Innovationsledare, Kommunikation
anna.wilkens@innovationskane.com
0729 752 620
Anneli Xie
Innovationsledare, AI och Kommunikation
anneli.xie@innovationskane.com
0734 157 585
Profil på LinkedIn
Arantza Nino
Innovationsledare, Kommunikation
arantza.nino@innovationskane.com
0738 512 953
Profil på LinkedIn
BENGT STAVENOW
Innovationsledare, Hälsa
bengt.stavenow@innovationskane.com
0705 181 525
Carl Malm
Innovationsledare, AI
carl.malm@innovationskane.com
0734 163 895
Profil på LinkedIn
Cecilia Gravin
Innovationsledare, Hälsa
cecilia.gravin@innovationskane.com
0721 424 254
David Wensbo Posaric
Innovationsledare, Hälsa
david.wensbo@innovationskane.com
0723 994 826
Elida Cimic
Innovationsledare, Kommunikation
elida.cimic@innovationskane.com
0723 994 801
Profil på LinkedIn
Emelie Olsson
Innovationsledare, Foodtech
emelie.olsson@innovationskane.com
0761 121 257
Profil på LinkedIn
EMMY BERTHOLDSSON
Innovationsledare, Hälsa
emmy.bertholdsson@innovationskane.com
0734 163 894
Profil på LinkedIn
ERIK STENBERG
Innovationsledare, Affärsrådgivning
erik.stenberg@innovationskane.com
0706 202 084
EVA-MARIE JOHNSSON
Innovationsledare, Administration
eva-marie.johnsson@innovationskane.com
0766 106 186
FRED KJELLSON
Innovationsledare, Hälsa
fred.kjellson@innovationskane.com
0766 486 076
Profil på LinkedIn
Fredrik Lund
Innovationsledare, Upphandling
fredrik.lund@innovationskane.com
0709 446 511
FREDRIK MALMBERG
Innovationsledare, Mobilitet
fredrik.malmberg@innovationskane.com
0735 877 031
Profil på LinkedIn
HARRY HÅKANSSON
Innovationsledare, Affärsrådgivning
harry.hakansson@innovationskane.com
0733 598 357
JOHAN ROSENDAHL
Innovationsledare, HR och Mobilitet
johan.rosendahl@innovationskane.com
0708 868 745
Profil på LinkedIn
JONAS ANDERSSON
Innovationsledare, Affärsrådgivning
jonas.andersson@innovationskane.com
0733 100 845
Jonas Möller
Innovationsledare, Hälsa
jonas.moller@innovationskane.com
0723 636 990
JÖRGEN GUSTAFSSON
Innovationsledare, Affärsrådgivning
jorgen.gustafsson@innovationskane.com
0730 242 459
Kalle Magnusson
Innovationsledare, AI
kalle.magnusson@innovationskane.com
0708 296 319
Profil på LinkedIn
Lovisa Demirci
Innovationsledare, Kommunikation
lovisa.demirci@innovationskane.com
0730 362 978
Profil på LinkedIn
MAGNUS WALLENGREN
Innovationsledare, Hälsa
magnus.wallengren@innovationskane.com
0766 102 242
Profil på LinkedIn
Maja Arvidsson
Innovationsledare, Hälsa
maja.arvidsson@innovationskane.com
0721 936 311
MALIN KOMAISZKO
Innovationsledare, Foodtech
malin.komaiszko@innovationskane.com
0703 108 820
Profil på LinkedIn
Malin Larsson
Innovationsledare, Hälsa
malin.larsson@innovationskane.com
0702 107 858
Profil på LinkedIn
MARGARETA WALLENTÉN
Innovationsledare, Foodtech
margareta.wallenten@innovationskane.com
0709 188 720
Profil på LinkedIn
MARIA EDGREN
Innovationsledare, Mobilitet
maria.edgren@innovationskane.com
0707 130 518
Profil på LinkedIn
MARIANNE LARSSON
Innovationsledare, Healthtech
marianne.larsson@innovationskane.com
0708 158 715
Profil på LinkedIn
Nina Hvitlock
Innovationsledare, Mobilitet
nina.hvitlock@innovationskane.com
0708 460 210
Profil på LinkedIn
SUSANNE HERTZBERG
Innovationsledare, Administration
susanne.hertzberg@innovationskane.com
0734 247 417
Therese Råberg
Innovationsledare, Hälsa
therese.raberg@innovationskane.com
0734 115 005
Profil på LinkedIn
THOMAS TOROUNIDIS
Innovationsledare, Affärsrådgivning
thomas.torounidis@innovationskane.com
Tommy Boije
Innovationsledare, AI
tommy.boije@innovationskane.com
0721 936 314
Profil på LinkedIn
ULRIKA BJÖRCK
Innovationsledare, Hälsa
ulrika.bjorck@innovationskane.com
0733 931 813
Profil på LinkedIn
Vanja Wickman
Innovationsledare, Mobilitet
vanja.wickman@innovationskane.com
0700 104 256
Profil på LinkedIn

Styrelsen

Peter Danielsson (M)

Ordförande Innovation Skåne
Andre vice ordförande SKR

Ewa Pihl Krabbe (S)

Vice ordförande Innovation Skåne, Regionfullmäktige

Stefan Jovinge

Forskning- och undervisningschef Skånes universitetssjukhus

Charlotta Johnsson

Rektor Campus Helsingborg, Lunds universitet

Sam Aston

VD, Netset