Du använder Internet Explorer, en webbläsare som slutade utvecklas 6 november 2013, för över 10 år sedan. Den 31 januari 2020 upphörde även alla säkerhetsuppdateringar vilket innebär att webbläsaren, förutom funktionella och utseendemässiga brister även kan utgöra en säkerhetsrisk. Du rekommenderas starkt att uppgradera till en modernare webbläsare, t ex Google Chrome, Mozilla Firefox eller Microsoft Edge. Tala med din systemadministratör.
Visa inte detta meddelande igen
0

Contact

Welcome to contact us at Innovation Skåne. For general enquires, reach out to us at info@innovationskane.com or +46 46-286 8750. You can also contact any of our employees directly, find their contact information below.

Our offices

MEDICON VILLAGE
Main office
Scheeletorget 1,
223 81 Lund
MINC
Anckargripsgatan 3,
211 19 Malmö

Staff

Aldo Vermiglio
Innovation Manager, Healthtech
aldo.vermiglio@innovationskane.com
+46 723 010 863
Profile on LinkedIn
Anna Johansson
Innovation Manager, Administration
anna.johansson@innovationskane.com
+46 721 936 305
Anna Wilkens
Innovation Manager, Communication
anna.wilkens@innovationskane.com
+46 729 752 620
Anneli Xie
Innovation Manager, Mobility and AI
anneli.xie@innovationskane.com
+46 734 157 585
Profile on LinkedIn
Arantza Nino
Innovation Manager, Communication
arantza.nino@innovationskane.com
+46 738 512 953
Profile on LinkedIn
BENGT STAVENOW
Innovation Manager, Health
bengt.stavenow@innovationskane.com
+46 705 181 525
BJÖRN LAGNEVIK
Innovation Manager, Process and system innovation
bjorn.lagnevik@innovationskane.com
+46 705 721 979
Profile on LinkedIn
Carl Malm
Innovation Manager, AI
carl.malm@innovationskane.com
+46 734 163 895
Profile on LinkedIn
Cecilia Gravin
Innovation Manager, Health
cecilia.gravin@innovationskane.com
+46 721 424 254
David Wensbo Posaric
Innovation Manager, Health
david.wensbo@innovationskane.com
+46 723 994 826
Elida Cimic
Innovation Manager, Communication
elida.cimic@innovationskane.com
+46 723 994 801
Profile on LinkedIn
Emelie Olsson
Innovation Manager, Foodtech
emelie.olsson@innovationskane.com
+46 761 121 257
Profile on LinkedIn
EMMY BERTHOLDSSON
Innovation Manager, Health
emmy.bertholdsson@innovationskane.com
+46 734 163 894
Profile on LinkedIn
ERIK STENBERG
Innovation Manager
erik.stenberg@innovationskane.com
+46 706 202 084
EVA-MARIE JOHNSSON
Innovation Manager, Administration
eva-marie.johnsson@innovationskane.com
+46 766 106 186
FRED KJELLSON
Innovation Manager, Health
fred.kjellson@innovationskane.com
+46 766 486 076
Profile on LinkedIn
Fredrik Lund
Innovation Manager, Procurement
fredrik.lund@innovationskane.com
+46 709 446 511
FREDRIK MALMBERG
Innovation Manager
fredrik.malmberg@innovationskane.com
+46 735 877 031
HARRY HÅKANSSON
Innovation Manager, Business Advisory
harry.hakansson@innovationskane.com
+46 733 598 357
JOHAN ROSENDAHL
Innovation Manager, HR
johan.rosendahl@innovationskane.com
+46 708 868 745
JONAS ANDERSSON
Innovation Manager, Business Advisory
jonas.andersson@innovationskane.com
+46 733 100 845
Jonas Möller
Innovation Manager, Health
jonas.moller@innovationskane.com
+46 723 636 990
JÖRGEN GUSTAFSSON
Innovation Manager, Business Advisory
jorgen.gustafsson@innovationskane.com
+46 730 242 459
LARS EDSTRÖM
CFO
lars.edstrom@innovationskane.com
+46 722 103 020
LOTTA HOLMQVIST
Innovation Manager, HR and Growth Team
lotta.holmqvist@innovationskane.com
+46 703 941 914
Lovisa Demirci
Innovation Manager, Communication
lovisa.demirci@innovationskane.com
+46 730 362 978
MAGNUS WALLENGREN
Innovation Manager, Health
magnus.wallengren@innovationskane.com
+46 766 102 242
Profile on LinkedIn
Maja Arvidsson
Innovation Manager, Health
maja.arvidsson@innovationskane.com
+46 721 936 311
MALIN KOMAISZKO
Innovation Manager, Foodtech
malin.komaiszko@innovationskane.com
+46 703 108 820
Profile on LinkedIn
Malin Larsson
Innovation Manager, Health and Mobility
malin.larsson@innovationskane.com
+46 702 107 858
Profile on LinkedIn
MARGARETA WALLENTÉN
Innovation Manager, Healthtech and Foodtech
margareta.wallenten@innovationskane.com
+46 709 188 720
Profile on LinkedIn
MARIA EDGREN
Innovation Manager, Mobility
maria.edgren@innovationskane.com
+46 707 130 518
MARIANNE LARSSON
Innovation Manager, Healthtech
marianne.larsson@innovationskane.com
+46 708 158 715
Profile on LinkedIn
Nina Hvitlock
Innovation Manager, Mobility
nina.hvitlock@innovationskane.com
+46 708 460 210
Profile on LinkedIn
Stefan Nyrinder
SUSANNE HERTZBERG
Innovation Manager, Administration
susanne.hertzberg@innovationskane.com
+46 734 247 417
Therése Olofsson
Innovation Manager, Mobility
therese.olofsson@innovationskane.com
+46 738 512 954
Profile on LinkedIn
Therese Råberg
Innovation Manager, Health
therese.raberg@innovationskane.com
+46 734 115 005
Profile on LinkedIn
THOMAS TOROUNIDIS
Innovation Manager, Business Advisory
thomas.torounidis@innovationskane.com
ULRIKA BJÖRCK
Innovation Manager, Health
ulrika.bjorck@innovationskane.com
+46 733 931 813
Profile on LinkedIn

Board

Peter Danielsson (M)

Chairman Innovation Skåne
2nd Vice President of SKR

Ewa Pihl Krabbe (S)

Vice-chairman Innovation Skåne
Regional Council Region Skåne

Stefan Jovinge

Head of Research and Education Skåne University Hopsital

Charlotta Johnsson

Principal Campus Helsingborg, Lund University

Sam Aston

CEO, Netset